
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.93 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Output Type | Voltage Supervisory |
| Max Power Dissipation | 2.86 W |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Accuracy | 0.25 % |
| Power Dissipation | 2.86 W |
| Threshold Voltage | 1 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Quiescent Current | 12 µA |
| Reset | Active Low |
| Number of Outputs | 1 |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Number of Voltages Monitored | 4 |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$1.04160
Ext.Price$1.04160
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.04160 | $1.04160 |
| 10 | $0.80774 | $8.07740 |
| 25 | $0.72394 | $18.09850 |
| 50 | $0.64884 | $32.44200 |
| 100 | $0.58152 | $58.15200 |
| 300 | $0.54476 | $163.42800 |
| 500 | $0.51032 | $255.16000 |
| 1000 | $0.47404 | $474.04000 |
